Zeptejte se, doporučíme:

Materiál

Vaky jsou vyráběny z polypropylénových materiálů, které zajišťují 100 % recyklovatelnost a nezpůsobují kontaminaci půdy. (Při spalovacím procesu, kde je teplota vyšší než 500°C se PP rozkládá na CO2 a H2O.)

Používáme pouze zdravotně nezávadné materiály (tkaniny, fólie), které splňují požadavky evropské legislativy, jako je NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 10/2011 ze dne 14. ledna 2011 o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami a NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1935/2004 ze dne 27. října 2004 o materiálech a předmětech určených pro styk s potravinami.

Režná tkanina

Tkanina je utkaná pouze z polypropylenových pásků. Je vzdušná a propustná. Propustnost tkaniny lze zvýšit vynecháním osnovních nití, tak vzniká takzvaná ažurovaná tkanina vhodná pro uskladnění např. brambor, cibule,….

Režná tkanina

Kašírovaná tkanina

Tkanina má vrstvu PP fólie, která se vyznačuje nepropustností a zabraňuje prostupu vnitřní náplně vaku ven a taky propouštění vzdušné vlhkosti a vody z okolního prostředí dovnitř vaku. Nepropustnost je vyžadovaná hlavně pro práškové materiály (kakao, saze, ...), u kterých hrozí proprašování náplně z vaku na jeho povrch.

 Tkaniny mohou být :

  • jednostranně kašírované - nános kašíru je na jedné straně tkaniny, tj. na té, která je standardně uvnitř vaku
  • oboustranně kašírované - nános kašíru je na obou stranách tkaniny
Kašírovaná tkanina

Ažurová tkanina (tzv. bramborová tkanina)

Druh režné tkaniny, který vzniká vynecháním osnovních nití, čímž dojde ke zvýšení propustnosti tkaniny. Vhodná pro uskladnění např. brambor, cibule a dalších zemědělských plodin. Může být využita také jako filtrační.

Ažurová tkanina (tzv. bramborová tkanina)
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít
<