Otevření nového závodu CONROP SK, s.r.o. v Trebišově 4.10.2018

Otevření nového závodu CONROP SK, s.r.o.  v Trebišově

Trebišov, 3. října 2018 – Přes  dvě stě zaměstnanců najde postupně uplatnění v novém závodě české  společnosti CONROP, s.r.o. v Trebišově na východě Slovenska. Výroba  velkoobjemových vaků používaných pro přepravu a uskladnění sypkých  materiálů ve stavebnictví, chemickém nebo potravinářském průmyslu tam  běží od července letošního roku. Závod nyní zaměstnává 50 pracovníků.  Počet lidí i směn se bude rozšiřovat tak, aby na konci příštího roku v  trebišovské pobočce společnosti CONROP SK, s.r.o. pracovalo cílových 220  zaměstnanců. 

Společnost  CONROP, s.r.o. člen skupiny BR Group a.s., má v současné době pět  výrobních závodů, které se nacházejí výhradně v Evropě. Slavnostní  otevření druhého slovenského a celkově již šestého provozu se v  Trebišově uskutečnilo tuto středu za účasti místopředsedy Vlády  Slovenské republiky Richarda Rašiho, ministra hospodářství Petera Žigy a  zástupců top managementu skupiny BR Group a.s. „Pro Trebišov jsme  se rozhodli z několika důvodů. Jednak máme velmi dobré zkušenosti s  fungováním závodu CONROP, s.r.o. v Brezně a také proto, že se v okolí  Trebišova nacházejí střední školy zaměřené na textilní průmysl.  Důležitým faktorem byly i možnosti zdejšího trhu práce a vstřícnost ke  spolupráci ze strany příslušných státních institucí zaměřených na plnění  vládních programů podpory zaměstnanosti v tomto regionu,“ řekl majitel skupiny BR Group Rudolf Bochenek.

Závod  společnosti CONROP, s.r.o. se nachází ve zrekonstruované hale, která  kdysi patřila podniku SAD Trebišov. Česká firma zde do strojního  zařízení postupně investuje přibližně 20 milionů korun. Do budoucna se  počítá s rozšiřováním stávajícího výrobního programu o tzv. extra čisté  vaky pro nejnáročnější evropské zákazníky z potravinářství nebo farmacie  (např. Danone, Nestlé). To by znamenalo další investici ve výši 22  milionů korun. „Jsme velmi rádi, že se skupina BR Group rozhodla pro  takto významnou investici v našem regionu, který se dlouhodobě potýká s  vysokou nezaměstnaností. Očekáváme, že závod společnosti Conrop, v němž  najdou práci stovky lidí, přispěje také k rozvoji dalších služeb a ke  zlepšení životní úrovně obyvatel Trebišova i jeho okolí,“ dodal při příležitosti otevření závodu primátor Trebišova Marek Čižmár.

Firma  CONROP, s.r.o. vloni dosáhla konsolidovaných tržeb ve výši 442 milionů  Kč (asi 17,3 milionů euro), má výrobní kapacitu 150 000 kusů vaků  měsíčně a zaměstnává téměř 400 pracovníků. Závod v Trebišově plánuje  od příštího roku vyrábět až 600 tisíc vaků ročně.

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít
<