Conrop přijímá opatření proti koronaviru 4.3.2020

Conrop přijímá opatření proti koronaviru

Všechny české firmy skupiny BR Group přijímají v souladu s doporučením Bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje a Krajské hygienické stanice v Ostravě řadu preventivních opatření. Jejich cílem je chránit zaměstnance i obchodní partnery před potenciální nákazou koronavirem.  
„Ve všech našich firmách jsou vyvěšeny podrobné informace i pokyny pro zaměstnance, jak v současné situaci postupovat. V reakci na doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR necestovat do severní Itálie, především do nejvíce postižených regionů Lombardie, jsme okamžitě zastavili všechny služební cesty našich obchodníků do Itálie, a samozřejmě také do Číny a dalších oblastí považovaných za ohniska nákazy. Věříme, že naši zaměstnanci zruší i své případné plánované osobní cesty do nebezpečných lokalit. Nechceme šířit paniku, která není na místě, ale musíme se chovat zodpovědně ke svým zaměstnancům i ke svému okolí,“ řekl personální ředitel skupiny BR Group Radim Vidlář. 
Ve společných prostorách firem skupiny BR Group jako jsou toalety, jídelny, svačinárny a podobně bude pravidelně probíhat čištění virucidními dezinfekčními prostředky. Na toaletách budou k dispozici desinfekční tekutá mýdla s virucidními účinky, která nahradí běžná gelová mýdla.
„Doporučujeme všem zaměstnancům, aby desinfekční prostředky pravidelně využívali. Věříme, že tato opatření pomohou minimalizovat riziko nákazy a že v současné situaci budou dostatečná,“ doplnil ředitel Vidlář.  
Součástí vyvěšených informací jsou i pokyny pro zaměstnance, kteří v posledních týdnech pobývali v Itálii nebo v Číně, aby se registrovali na personálním oddělení společnosti. Jejich kontakty předáme hygienické službě. Mohou také kontaktovat přímo některou infolinku ke koronaviru při Krajské hygienické stanici na těchto číslech:  
Ostrava: 595 138 118, 595 138 119, 595 138 147
Opava: 553 668 846
Nový Jičín: 556 770 384, 556 770 385, 556 770 386

Co je koronavirus?
Označení koronavirus se používá pro jakýkoli virus, patřící do podčeledi Coronaviridae. Jde o souhrnné označení pro čtyři čeledi virů, které způsobují onemocnění u zvířat a lidí s různým stupněm závažnosti. Může způsobit běžné obtíže, jako je nachlazení, kašel, dýchací obtíže, teploty. Ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom (SARS; Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekci MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Jak se koronavirus přenáší?
Koronavirus se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu, který trvá delší dobu. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci, která je přenášena vzduchem. Zasahuje nejčastěji sliznice horních a dolních dýchacích cest. Inkubační doba je týden až čtrnáct dní. Po týdnu od nakažení se nemoc projeví neustupujícími horečkami. Mohou být provázené nepříjemnými pocity, bolestmi kloubů a svalů a brzy se objeví projevy kašle.
Onemocnění připomínající chřipku může být velmi nebezpečné zejména pro lidi s oslabeným organismem. Neprojevuje se ihned, ale po 7–14 dnech. Po příjezdu z rizikové oblasti používejte roušku, je doporučena izolace 7 dní, ve které by se měly objevit příznaky respiračního onemocnění tj. dušnost, kašel, teplota.

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít
<