Výroba vaků jede naplno, Conropu chybí zaměstnanci 30.3.2020

Výroba vaků jede naplno, Conropu chybí zaměstnanci

Všechny provozy společnosti Conrop v České republice i na Slovensku jedou naplno. V současné situaci se navíc dá očekávat zvýšený zájem o velkoobjemové vaky, jelikož vzhledem k pandemii COVID-19 dočasně zavřely nebo omezily produkci některé konkurenční výrobní závody po celém světě, a Indie, která je velkým producentem vaků, je od minulého týdne v karanténě. Stabilně nejvyšší tlak je na extra čistou výrobu ve Vítkově, kde se dělají vaky pro potravinářský, farmaceutický a chemický průmysl. Tedy pro odvětví, která zatím nebyla vlivem pandemie výrazněji zasažena.
„Za poslední rok jsme neměli větší zakázkové pokrytí, než máme nyní. Pro Conrop je to velká příležitost posílit. Chceme využít současné situace nejen krátkodobě, ale hlavně v dlouhodobém horizontu. Zároveň je to velmi náročné období pro všechny naše zaměstnance. Jsem moc rád, že všichni chápou, jak je teď důležité táhnout za jeden provaz, nebo v našem případě za jeden conropácký popruh. Naši zaměstnanci jsou nesmírně ochotní a obětaví. Přestože některé může současná situace a riziko nákazy stresovat, pracují s velkým nasazením. Za to jim patří poděkování a uznání nás všech,“ řekl Pavel Šeruda, obchodní ředitel pověřený vedením společnosti.
Aktuálně je na většině provozů zvýšená nemocnost, protože doma musí zůstat pracovníci s jakýmikoliv příznaky lehčího nachlazení. Některé ženy navíc nemohou do práce, protože musí hlídat své děti. Přímo u šiček dosahuje celková absence na některých provozech až 30 procent. I v této nelehké situaci jsou ale zaměstnanci ochotni pracovat na delších směnách a o sobotách, aby nahradili tyto výpadky a byla zajištěna potřebná produkce. Další zakázky společnost přijímá až na květen, do konce dubna je kapacita již zcela zaplněna.
„Věříme, že zákazníky, kteří nás nově oslovují, přesvědčíme naší kvalitou, flexibilitou a aktivním přístupem k dlouhodobé, vzájemně výhodné spolupráci a že nebudeme jen lepit jejich aktuální výpadky. Situace se mění prakticky každým okamžikem a musíme neustále sledovat další vývoj pandemie, proaktivně reagovat na přijatá opatření a jejich dopady na naše zákazníky, dodavatele, partnerské společnosti a na naše konkurenty s cílem využít vznikající příležitosti,“ uvedl Pavel Šeruda.
Stejně jako další firmy skupiny BR Group také Conrop přijal přísná hygienická opatření. V předstihu jako první byla zavedena prioritně ve Vítkově, kde je vzhledem k extra čisté výrobě jejich striktní dodržování naprosto klíčové.

 

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít
<